Байден на Близькому Сході шукатиме зброю для України, – NYT

6

Байден на Близькому Сході шукатиме зброю для України, – NYT

Наступного тижня президент США поїде на Близький Схід. Один із пунктів повістки – пошук радянських озброєнь для України.

Президент США Джо Байден під час візиту на Близький Схід спробує знайти радянську зброю для України. Про це написало видання The New York Times, інформує UAINFO.org з посиланням на Корреспондент.net.

За інформацією ЗМІ, Байден пообіцяв підтримувати Україну "стільки, скільки буде потрібно", але ні він, ні ніхто інший не може сказати, скільки це триватиме. Якогось моменту, за визнанням офіційних осіб, запаси зброї у США та Європі вичерпаються.

"Хоча Сполучені Штати санкціонували 54 мільярди доларів на військову та іншу допомогу, ніхто не чекає ще одного чека в 54 мільярди доларів, коли ця сума закінчиться", — йдеться у публікації.

Читайте також: Пентагон: США опрацьовують плани поставок озброєнь Україні "на місяці й роки вперед"

Байден та його команда шукають довгострокову стратегію щодо постачання озброєння, в той час як перспектива врегулювання шляхом переговорів ще далека, а громадськість починає відчувати втому від війни.

За деякими оцінками, військова допомога Україні, ухвалена Конгресом, триватиме до другого кварталу наступного року. Але питання полягає в тому, як довго вистачить нинішніх постачань зброї та боєприпасів без погіршення військової готовності Сполучених Штатів.

Американські чиновники закликали інші країни надати Україні запаси зброї радянського виробництва, з якими українці знайоміші. Цей пункт, пише NYT, включений до порядку денного Байдена під час його поїздки на Близький Схід наступного тижня, коли він має зустрітися з лідерами арабських держав, які в минулому були клієнтами Москви.

Читайте також: Німеччина знайшла спосіб забезпечити снарядами 30 зеніток Gepard й тепер може передати їх Україні, – Der Spiegel

Крім того, Джо Байден у своїй статті для Washington Post заявив, що під час поїздки на Близький Схід намагатиметься розширити коло країн, які підтримають США у протистоянні з Росією.

Байден відвідає Ізраїль, Західний берег річки Йордан та Саудівську Аравію у рамках візиту 13-16 липня.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube