Археологи знайшли 3500-річне прокляття губернатору міста

6

Археологи знайшли 3500-річне прокляття губернатору міста

Камінь використовувався в церемонії вуду, а напис, швидше за все, був зроблений жерцями.

У 2010 році археолог Елі Шукрон виявив у стародавньому комплексі, відомому як Храм-стовп у місті Давида, глиняну табличку із загадковими написами. Тепер професору Хайфського університету Гершону Галілю вдалося розшифрувати 3500-річний текст, який виявився прокляттям на адресу тодішнього губернатора міста, інформує UAINFO.org з посиланням на Times of Israel.

Читайте також: У Мексиці археологи знайшли могилу людини із міфу

Якщо висновки вченого підтвердяться, це буде один із найраніших написів, виявлених на сьогодні в Єрусалимі.

За словами професора, камінь використовувався в церемонії вуду, а напис, швидше за все, був зроблений жерцями або іншими "важливими фігурами в місті", які ворогували з губернатором.

Згідно з перекладом Галіля, на кам'яній табличці вибито фразу "проклятий, проклятий, ти неодмінно помреш" і виділено "губернатор міста".

Читайте також: Археологи расшифровали тексты на глиняных табличках "царя царей" Дария I

Зазначається, що напис містить 20 слів і 63 літери протоханаанського алфавіту, який вважається раннім семітським алфавітом – попередником сучасного письма, що використовується в регіонах Леванту. Вчені впевнені, що знахідка відповідає матеріалам того періоду. За їхніми словами, раніше вже було знайдено давньоєгипетські прокляття, які вирізали на кераміці та статуетках бронзового віку.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube