Андрій Любка: Любите носити шкарпетки з сандалями? Тоді продовжуйте розмовляти російською

5

Подальша українізація України буде відбуватися не завдяки законам чи вимогам влади, навпаки – закони й вимоги влади лише наздоганяють той еволюційний процес віднайдення власної сутності, який сьогодні переживає (поки що) російськомовна частина українців.

Таку думку на власній сторінці у Facebook висловив український поет і публіцист Андрій Любка, інформує UAINFO.org.

Переходити на українську вони будуть з власного переконання, з відчуття певного внутрішнього (а не зовнішнього!) дискомфорту, хтось прийде до нього раніше, хтось дещо пізніше, але загальна тенденція однозначна – люди будуть переходити на українську.

Читайте також: Росії чоловік здав поліції дружину, яка виступила проти війни з Україною

Бо бути російськомовним після страшних злочинів росіян – звісно, можна, адже ми демократична держава. Але якось воно не тойво. Це як носити шкарпетки з сандалями – ти можеш так ходити, тобі навіть ніхто нічого не скаже, але кожен подумки зробить певні висновки про тебе.

Річ у тому, що ми стали свідками й учасниками історичного зламу: російська мова в Україні вже не сприймається як щось круте, міське, сучасне чи навіть просто нормальне. Це мова минулого, мова травм, маніпуляцій, пропаганди, крові, окупації, насильного зросійщення.

Читайте також: ерез таких у нас війна": в Одесі чоловік накинувся на музиканта за спів українською

Натомість українська мова здобула останній елемент, якого їй не вистачало для повнокровного панування в нашій державі – ореол перемоги. Тепер це мова героїв, спротиву, романтики, гідності, але головне – успіху, сили й перемоги.

Тож українська мова – сексі, а російська – шкарпетки в сандалях. Тому я б у ці процеси сильно не втручався, воно все саме розвивається в природний спосіб. Мова розумніша за нас.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube