Аналітики BoFA допускають затримку траншу МВФ для України

7

Аналітики BoFA допускають затримку траншу МВФ для України

Аналітики BoFA допускають затримку траншу Міжнародного валютного фонду для України і нову емісію євробондів, передає Інтерфакс-Україна.

У виданому 7 вересня EEMEA Sovereign Credit Viewpoint аналітики дають рекомендацію Underweight (слабкі перспективи) за українськими єврооблігаціями, віддаючи перевагу ВВП-варранти.

Таку позицію аналітики обґрунтували враховуючи потенціал великих купонів в зв'язку з відновленням зростання в 2021 році і потенційними подальшими викупами.

"Спреди України торгуються близько до історичного середнього рівня в порівнянні з аналогами країн, що розвиваються. Однак ми стурбовані тим, що облігації можуть показувати більш низьку динаміку з урахуванням можливих затримок підтримки МВФ і потенційного випуску", – відзначають аналітики.

Читайте також: Береза: То, что у руководства страны нет стратегии выхода из кризиса, кроме взятия кредитов – это ужасно. Ведь берем чужие деньги на время, а отдаем свои навсегда

У BoFA відзначили, що недавно Україна викупила варранти і допустила можливість повторення такої операції, можливо, в "істотних" обсягах. Аналітики припускають, що для такого викупу і для бюджетних цілей може бути здійснений ще один випуск єврооблігацій на $1-1,5 млрд на додаток до розміщених в кінці липня на $ 2 млрд.

Відзначається, що Україна може згенерувати серію негативних новин з-за можливої затримки запланованого на вересень першого перегляду програми співпраці з МВФ stand by, запланованого на цей місяць.

На думку аналітиків, прогрес з МВФ ймовірно вимагатиме повної ясності в питанні Національного антикорупційного бюро після недавнього постанови Конституційного суду про неконституційність призначення Артема Ситника директором агентства. Крім того, відзначається ситуація із затримкою перегляду, прийняття бюджету на 2021 рік.

Читайте також: Чому тільки Україна та Єгипет під час пандемії позичали у МВФ за програмою stand-by, а решта – за набагато привабливішими RFI, RFS та CCRT?

У той же час в документі BoFA відзначається поліпшення ситуації щодо побоювань з приводу податково-бюджетної політики і незалежності НБУ після нових призначень, а також стабільної політики в питаннях грошово-кредитної політики і виведення банків з ринку.

Раніше в НБУ заявляли, що очікують місію МВФ "найближчим часом" і планують отримати гроші від МВФ до кінця цього року.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube