Відомий організатор DDoS-атак 6 років переховувався від спецслужб, але попався на замовленні піци

5

Організатор та власник одного з найбільших DDoS-сервісів Quantum Stresser Девід Букоскі, який переховувався від спецслужб близько 6 років, був заарештований після того, як розкрив свою реальну адресу, замовивши на неї піцу з тієї ж поштової скриньки, з якої реєстрував сервіс. Про це повідомляє Krebsonsecurity.

Як повідомляється, Quantum Stresser працював як мінімум з 2012 року і нараховував близько 80 тис. підписників. У 2018 році за допомогою сервісу було здійснено близько 50 тис. кібератак по всьому світу. Його сайт разом з чотирнадцятьма іншими сервісами був ліквідований в ході міжнародної правоохоронної операції в грудні 2018 року.

Оскільки Quantum Stresser є одним з найстаріших сервісів подібного роду, через довгу безкарність 24-річний Букоскі, вочевидь, втратив пильність і попався на дріб'язковій помилці — замовив улюблену піцу з беконом і куркою з тієї ж електронної адреси, на яку був зареєстрований сервіс.

За даними прокуратури Аляски, електронна адреса Букоскі була внесена до чорного списку декількома компаніями, чиїми послугами він користувався для реклами свого сервісу і отримання платежів. Листи, надіслані Букоскі з вимогою пояснити причини внесення його в чорний список, допомогли правоохоронцям встановити його справжнє ім'я, а замовлення піци додому розкрило домашню адресу.

Зазначається, що доказом його зв'язку з Quantum Stresser стала історія браузера, яку він чомусь не очищував.

Але, незважаючи на свої злочини, хакеру вдалося лишитись на волі.

Суд пом'якшив вирок хакеру у зв'язку із проблемами здоров'я. Хлопець у свої 24 роки страждає на низку захворювань.

Відтак у якості покарання йому призначено 6 місяців домашнього арешту та п'ять років умовного терміну.

Хоча випадок з оператором Quantum Stresser здається чимось незвичайним, подібне вже траплялося в минулому. Наприклад, в 2012 році один з операторів гучного банківського трояна Zeus, який викрав десятки мільйонів доларів, зробив таку саму помилку. Виявити місцезнаходження українця Юрія Коноваленка, якому на той момент було 30 років, також вдалося після того, як він замовив піцу по інтернету.

Источник: zik.ua