Студенти часто просять коротко й повно описати, що відбувається в Україні. Я знайшов такий спосіб це зробити.

Україна веде шахову гру на трьох дошках: економіка, війна, справедливість. Це три ключові теми порядку денного для країни. Гру на різних дошках ведуть різні команди з різною мотивацією, досвідом і рівнем компетентності.

Читайте також: Зеленський сигналить Коломойським: на цій світлині видно все

1. На дошці "економіка" гру веде уряд, і на цій дошці Україна виграватиме завдяки правильній стратегії та професіоналізму – буде економічне зростання.

2. На дошці "війна" гру веде президент із помічниками, і на цій дошці Україна програватиме через малоросійство та некомпетентність (навколо президента немає ні військових, ні дипломатичних радників).

3. На дошці "справедливість" гру ведуть Коломойський із Богданом і посіпаками, й на цій дошці буде нічия. Тиск іноземних партнерів і громадянського суспільства не дозволить зробити аж надто великих поступок групам інтересів, але й доброчесної та незалежної системи правосуддя не варто очікувати.

Читайте також: Інакше – дефолт: владі доведеться піти на виконання умов МВФ

Парламент не є гравцем, він є технічним засобом, що мовчазно забезпечує гру на всіх трьох дошках: виграш на першій, програш на другій, нічию на третій.

Настане час, коли гра на другій і третій дошках почне критично впливати на першу: збільшення безпекових ризиків і відсутність чесних судів заважатиме економічному зростанню. Це буде наступного року, точні дати та форми передбачити поки що неможливо.

Тримайте капелюхи, щоб не знесло вітром змін.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here