У Бурштинському енергоострові ціна електроенергії на історичному мінімумі

64

Сьогодні у Бурштинському енергоострові ціна електроенергії на історичному мінімумі – найнижча з моменту запуску нової моделі ринку (з 1 липня) – складає 1,35 грн за кВт-год (ринок на добу наперед). Це на 19 коп або на 14% дешевше, аніж було на початку серпня.
Бурштинський енергоострів – це Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська області, де мешкає 3 млн українців. Цей енергоострів відєднаний від ОЕС України та приєднаний до європейської системи. Там немає феросплавних заводів Коломойського, але там є малий і середній бізнес, водоканали, школи, лікарні, садочки. Також там поряд країни-ЄС і у багатьох підприємців вибір чи працювати в Україні чи інвестувати/виїжджати у сусідні країни.

Читайте також: Кабмін повернув Калуську ТЕЦ у держвласність

Такі тенденції показують, що на ринку дійсно починає працювати конкуренція, фактори попиту і пропозиції. Не будемо популістами, варто чесно визнати, що сьогоднішні ціни є досить низькими і з настанням холодів, вони, імовірно, трохи виростуть. Але це нормально, це ринок, який працює залежно від попиту та пропозиції.
Диспетчери вже декілька днів обмежують імпорт е/е до мінімального рівня, в окремі години він складає менше 50 МВт. Думаю, з 15 листопада такий імпорт знизиться до нуля, бо імпортери вже наїлися збитків. У ніч на понеділок запускається ще один блок на 1000 Мвт Хмельницької АЕС і у роботі буде 12 блоків із 15 (станом на поч вересня було 9 із 15). Спасибі Енергоатому, добре допомагає напередодні зими.
Отже, за декілька місяців:
– імпорт дизелю із РФ знизили із 45% до відносно безпечних 15% (без зростання ціни для кінцевого споживача)
– Калуську ТЕЦ повернули у державну власність
– Центренерго перейшло на продаж електроенергії на біржу (ринок на добу наперед)
– ціна електроенергії знизилася на 15%
– непобутові споживачі за жовтень-листопад отримають понижені рахунки і побачать, що працюючий конкурентний ринок може давати вигоди.

Читайте також: Станет ли Украина экономическим тигром?

Як на мене, саме такі дії/результати дають мандат і на якісь непопулярні тарифні рішення. Бо це чесно і це важливо для довіри.
коротше ці 5 місяців були прожиті недаремно, можна і складати мандат).

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube