П’ять ознак того, що родимка вашої дитини може бути меланомою

103

Родимки у дитини – це нормально та красиво. Іноді родимки можуть змінюватись. Але на деякі зміни у родимках варто звертати особливу увагу, адже це може бути симптомом меланоми – найагресивнішою форми раку шкіри.

Американська академія дерматології розповідає, які ознаки є причиною негайного звернення до дерматолога.

1. Родимка змінюється. Це нормально, якщо родимка трохи зростає разом з дитиною. Також не варто хвилюватись, якщо вони стала трохи темнішою або трохи світлішою. Але якщо вона зростає дуже швидко або кардинально відрізняється від інших родимок на тілі дитини – це може бути ознакою меланоми.

Такі родимки лікарі ще називають "гидке каченя". Будь-яка родимка, що швидко зростає та дуже дивно виглядає – привід відвідати дерматолога.

2. Родимка має напівсферичну форму, нерівні кордони або має декілька кольорів. Якщо ви бачите на шкірі дитини наріст рожевого, червоного або коричневого кольору, це може бути невус Шпіца. Це цілком нормальний тип родимки, який може з'явитись у проміжок між 10-20 роками. Іноді діти народжуються з ним.

Читайте також: Американська медична асоціація попредила про небезпеку вейпів

Він часто нагадує меланому. І такі родимки краще спостерігати у дерматолога. Меланома може кровити, відкриватися і мати напівсферичну форму.

3. Родимка кровить. Іноді родимка може подразнюватись, якщо її чимось зачепити. Але якщо вона кровить без жодних причин – йдіть до лікаря.

Також тривожний симптом, коли родимка виглядає як відкрита рана.

4. У дитини багато родимок. Це нормально, коли у дитини або підлітка з'являються нові родимки. Зазвичай, доросла людина має на шкірі 12-20 родимок. Але дитина, яка має 50+ родимок, має бути під наглядом дерматолога. Іноді такі діти мають вищі ризики розвитку меланому в ранньому віці.

Австралійське дослідження з'ясувало, що половина людей, які захворіли на меланому у віці 15-19 років, мали щонайменше 100 родимок на тілі.

Отож, такі люди мають частіше відвідувати дерматолога. Якщо виявити меланому вчасно, шанси на одужання дуже високі.

5. Дуже велика родимка. Більшість родимок – це кругла або овальна пляма, діаметром менша за ластик на олівці. Деякі діти мають родимки більшого діаметру, від 17 сантиметрів та більше.

Читайте також: Раннє виявлення раку – досвід Японії та проблеми України

Вони можуть покривати ділянку певної частини тіла. Часто діти з такими родимками народжуються або вони з'являються незабаром після народження.

Дуже велика родимка підвищує шанси дитини отримати меланому або інші проблеми зі здоров'ям. Більш ніж половина меланом, які діагностували на місці великих родимок, розвивались у дітей приблизно у віці 10 років. Діти з великими родимками мають бути під особливим наглядом дерматолога.

Вчити дітей стежити за своїми родимками та звертатись до дерматолога для профілактичного огляду – це важлива звичка, яку корисно розвивати з дитинства.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube