До повернення Криму та ОРДЛО – можна обійтись без культурного обміну з країною-агресором

74

Збиралась придбати квитки на виставу, гортаю собі сайт з афішею…аж раптом…
Гастролі російського гурту "Сєвєрний флот" з хітом "Сєвєрний флот, только впєрьод!". Концерт планується на 23 лютого 2020 в Києві у клубі Атлас.

Я розумію, що це легенди російського року, страшенно радію, що в них є легенди…але, для тих, хто ще не знає, що мистецтво, і зокрема, музика – це один з найпотужніших інструментів впливу та політики, розкажу історію, яку прочитала у німецькій книзі "The GDR – a history of the workers" and peasants" state", яку минулого року купила в Берліні.
У книзі є цікава розповідь про концерти у східній Німеччині в кінці 80х співака з ФРН Rio Reiser та групи "Ton Stein Scherben" і ролі цих концертів у мирній революції і падінні Берлінської стіни, які невдовзі відбулись.

Читайте також: KAZKA знімає новий кліп, режисером якого може бути відомий у Росії кліпмейкер Алан Бадоєв – ЗМІ

На думку автора книги Jens Schöne, концерти відомого співака (теж легенда) були не випадковими, а спланованою акцією західної Німеччини. Хітом концерту була одна наче б то філософська пісня, але з приспівом "це не та країна". І тисячі слухачів по всій країні в трансі (як описує автор) співали "це не та країна" і мали на увазі GDR, бо саме такий висновок напрошувався. Звісно, не пісня, знесла Берлінську стіну, але пісня свою справу зробила — вплинула на маси, створила певну атмосферу і настрій.

Я це до чого? У нас війна, тому ми можемо собі дозволити не витрачати час на пошуки критеріїв — як відділити небезпечний російський контент від безпечного, який можна споживати в Україні. Тимчасово до повернення Криму та ОРДЛО – можна обійтись без культурного обміну з країною-агресором. А тим часом розвивати вітчизняне мистецтво і підтримувати вітчизняних співаків, акторів, режисерів, композиторів, створити сприятливі умови для розвитку українського шоубізу (бо звідти так само тікають за кордон, як і з інших сфер) і тоді російська культура просто буде неконкурентною на нашому ринку.

Читайте також: Почему Марув поселилась в "русском мире"

p.s. не раз доводилось бачити як батьки вбитих дітей дивляться на родичів вбивці, навіть якщо ті "з добром і вибаченнями". Передати словами той погляд і напругу тіла не можу, це треба бачити. Чомусь згадалось.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube